пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Тиждень української мови та літератури

 Мова – найцінніше багатство народу, його історія, свідомість, продукт суспільного життя.А ще мова –єднає народ, формує націю.

Цьогоріч у стінах Деражнянський центр професійної освіти пройшов Тиждень української словесності, приурочений до Дня української писемності та мови.
Програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, спробувати свої сили у конкурсах, змаганнях.
Метою всіх проведених заходів було:
донести до учнів красу і багатство української мови;
формувати відчуття краси рідної мови;
розвивати мовленнєві здібності учнів;
збагачувати словниковий запас;
виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
І етап ХХV Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.. П. Яцика відбувся у вівторок. Його мета - утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
Урочисто відкриваючи конкурс , викладачі- словесники знайомили учнів з непересічною постаттю славетного мецената, спробували осягнути його внесок у розвиток і популяризацію української мови як в Україні , так і за кордоном .
Із усвідомленням того, що українська мова – явище, без якого не може існувати ні людина, ні народ, ні Україна як держава, учні відповідально виконували завдання, що їх запропонували викладачі .
31 жовтня, також у рамках проведення Тижня української словесності,.викладач української мови та літератури Галина Кирилюк провела квест-гру «Професійність починається з мовлення». Захід пройшов під гаслом «Мова об’єднує» А й справді, він поєднав у мовному змаганні кухарів та слюсарів з ремонту с\г техніки - учнів першого та другого курсу.
У процесі гри учні ознайомились із правилами та виконали завдання восьми намічених зупинок: коректно наголошували слова-професіоналізми , прибирали «мовне сміття», розгадували ребуси, складали слова, тощо.
Підсумовуючи змагання, викладач сказала, що квест завершено успішно. Учні пройшли намічений шлях, виконали завдання кожної з зупинок, мають здобутки: це знання, досвід, «гроші», а це - ідеальна формула професійного успіху . Хто був кращим? Важко сказати, бо кожен в силу своїх можливостей виборював результат. Кращим був – небайдужий. А ще кращий – значить успішніший, тож підсумовані «гроші»-бали забезпечили учасникам гри не лише відчуття перемоги , а й «бонуси»в оцінці навчальних досягнень.

Немає коментарів:

Дописати коментар